Logo
TR | EN

KURUMSAL

KURUMSAL
Hakkımızda
KURUMSAL / Hakkımızda
Mekik Hali 1978 yilinda pazarlama faaliyetleri yapan bir firma olarak ticari yasamina baslamistir. Türkiye'nin duvardan duvara hali üretimi konusunda en hizli büyüme gösteren ve bunun sonucunda belli basli firmalari arasinda yerini alan firmamiz, 1991 yilinda ESCORT markasiyla Kayseri Organize Sanayi Bölgesinde toplam 16.000 m2 lik alanda üretimine baslamistir. Firmamiz farkli dokuma teknikleriyle çok çesitli desen ve renklerde duvardan duvara tafting hali, kaymaz tabanli jel yolluk ve peyzaj amaçli kullanilan suni çim hali  üretimi ve satisi yapmaktadir.

Firmamiz bünyesinde maliyetleri belirleyen önemli bir girdi olan 2.taban ( polyester keçe ) üretimini yapabilmek için 2000 yilinda Kayseri Serbest Bölgesinde bulunan toplam 28.000 m2 lik alanda Serbest Carpet firmasini kurmustur. Kesik elyaf tesisine geri dönüsüm ve hammadde temini için ise yine Kayseri Organize Sanayi Bölgesinde 15.000 m2 lik bir alanda geri dönüsüm tesisi olan Escoplast firmasini faaliyete geçirmistir. Son olarak Avrupadan ithal edip kurmus oldugumuz hali baski tesisi  ve Jel Kaplama tesisi ile  duvardan duvara baskili hali, kaymaz tabanli jel yolluk ve sentetik çim hali  konusunda sektörümüzde en ileri seviyeye ulasmis bulunmaktayiz.

Tüm yatirimlarini kendi özkaynaklarini kullanarak yapan Mekik Hali hizmetin sürekliligini saglamak üzere, ayni sekilde yatirimlarina devam etmektedir. Yurtiçinden elde etmis oldugu tecrübe ve birikimi yurtdisi pazarlara da aktaran firmamiz, 20 den fazla ülkeye ihracat yapmaktadir.
  • Mekik Hali, bütün çalisanlariyla birlikte,dünya standartlarinda ürün ve hizmetler sunmayi amaçlar ve bunu yaparken de ilk önceligi müsteri memnuniyetidir. Bu suretle ülkesi, müsterileri ve bayileri için güvenilirlik, devamlilik ve sayginlik simgesi olmayi hedefler.
  • Mekik Hali’nin Hedef ve Ilkeleri: Müsterilerimizin beklentilerine kalite ve istikrarla karsilik vermek ilk önceligimizdir. Ürünlerimize sahip çikmak ve satis sonrasinda da müsterilerimizin yaninda olmak görevimizdir. Kalitede, hizmette, ve müsteri iliskilerimizde, en iyi olmak ve kamuoyunda sahip oldugumuz bu imaji korumak ana hedefimizdir.
  • En önemli sermayemiz, insan kaynagimizdir. Ürün ve hizmetlerimizin kalitesi çalisanlarimizin kalitesiyle baslar.
  • Amacimiz, sürekli gelismek için kaynaklar bulmak, üstün is ahlaki ve dürüst çalisma ilkelerine uymaktir.
  • Tüm iliskilerimizde adilane, karsilikli yarar saglamak amaciyla, iyi niyet ve anlayisla davranmak, yasalara ve ahlak kurallarina uymak daimi ilkemizdir. Bugünün insanina ve gelecek kusaklara karsi sorumluluklarimizi yerine getirmek, öncüsü oldugumuz bir baska temel ilkemizdir.Ülkemiz ve dünya için, çevre koruma bilinciyle davranmak ve bu bilinci yaymak görevimizdir.Gücümüzü aldigimiz Türk Ekonomisine güç katmayi hedefleriz.

Cemal BOZKURT
    Yön.Krl.Bsk.  

Fabrikamızdan Kareler
Baskı Tesisi
Baskı Tesisi
Overlok Hattı
Overlok Hattı
Keçe Hattı
Keçe Hattı
Jel Hattı
Jel Hattı
Dokuma Makinaları
Dokuma Makinaları
Polyamid İplik
Polyamid İplik
© 2018 mekikhali.com.trTüm hakları saklıdır.
Web tasarım Medyatör