Logo
TR | EN

Sektörel Haberler

Sektörel Haberler
2011 Eylül Gaziantep Orta Dogu Halı Fuarı
Sektörel Haberler / 2011 Eylül Gaziantep Orta Dogu Halı Fuarı
Bu yil üçüncüsü düzenlenen Gaziantep Hali ve Dekorasyon fuarinda katilimci olarak yerini alan Mekik Hali ziyaretçilerin yogun ilgisi ile karsilasti.

Farkli ürün ,renk ve desenlerde olan çalismalarini ziyaretçiler ile bulusturan firma yetkililerinden görüstügümüz sayin Veysel BOZKURT kurum ve çalismalari hakkinda bilgilendirdi.

1978 yilinda Kayseri'de kurulan Mekik Hali A.S. hali piyasasina pazarlamaci firma olarak girmis, uzun yillar Anadolu, Dogu ve Güneydogu Anadolu'da etkin pazarlama ve hizmet agi ile müsterilerimizin her türlü ihtiyacini karsilamis, satis, kalite, ve satis sonrasi hizmet konularinda aranir bir firma olmustur.

Firmamizin doksanli yillarin basinda Alman menseli liroflar tipi dokuma tezgahlariyla, duvardan duvara hali üretimine baslamis, pazarlamadaki birikim ve tecrübesinin yanisira uç bayilerimizin katki ve yönlendirmeleriyle imalatina kisa sürede sektöre tanitmistir. Yünsa'nin sektörden çekilmesi ile bu firmanin tafting tezgahlarini da bünyesine almis, bununla da yetinmeyerek Avrupa ve Amerika'dan ithal edilen yeni tezgahlarla makine parkurunu modernize ederek sektöre hitap edebilecek entegre bir tesis haline gelmistir.  

Firma olarak hedefimiz; öncelikle sektörde ihtiyaç duyulan portremize uygun hali türlerini her geçen gün gelistirerek daha kaliteli ve nihai tüketiciye ulasincaya kadar olan el degisimini en aza indirerek, tüketicilere daha ekonomik maledip, duvardan duvara hali tüketimini ülke geneline yaymak ve buna paralel olarak geleneksel sanatimiz olmasina ragmen ithalat yapilan ülkemize, 2000'li yillarda imalatinin büyük bir kismini ihraç edebilen firma olarak girmektir.Ayrica Kayseri Serbest bölgede kardes firmamiz olan SERBEST CARPET faaliyettedir.

Gaziantep Hali Ve Dekorasyon fuari geleneksel yapisi ile sektöre çok önemli katkilar sunmakta ve biz üreticiler içinde önemle takip edilen ve katilimci firmalarin yeni ürünlerini ziyaretçiler ile bulusturma firsati vermektedir.

Bir sonraki yil düzenlenecek fuar    kapsaminda yeniden bölge insani ile bulusmak için sabirsizlanmaktayiz. Gösterilen ilgi ve alakadan dolayi    herkese tesekkür ediyoruz dedi.

Haberle İlgili Görseller
© 2018 mekikhali.com.trTüm hakları saklıdır.
Web tasarım Medyatör